Veegwerkzaamheden: zet je auto even aan de kant voor de veegwagen
21-07-2026
Onkruidbestrijding
Naast het vegen van de wegen bestrijden we ook het onkruid in de goten, met behulp van borstelwagens wordt het onkruid in de goten verwijderd, waarna de veegwagens het onkruid opvegen.
Planning
De planning voor veegwerkzaamheden vind je op deze website. Tegelijkertijd houden we de wegen goed in de gaten en vegen we extra als dat nodig is.
Zet je auto aan de kant!
Op plaatsen waar auto's geparkeerd staan, kunnen we helaas niet vegen. Hierdoor is het mogelijk dat niet alle onkruid in de goten wordt verwijderd en vuil wordt opgeveegd. Controleer dus regelmatig de veegplanning en zet je auto aan de kant.
Groeizaam weer: help een handje
Je hebt vast gemerkt dat er meer onkruid in de goten en op de stoepen staat. We vegen regelmatig, maar door het weer groeit het onkruid extra hard. Het is soms niet bij te houden. We moeten de borstel- en veegwagens verdelen over de hele gemeente en soms loopt de planning uit. Daarom duurt het soms wat langer tot het allemaal weer schoon is.
Wil je zelf een steentje bijdragen aan een schone straat? Veeg de stoep voor de woning regelmatig. Het onkruid kun je bij droog weer bijvoorbeeld wegkrabben of met kokend water besproeien, houdt daarnaast de goot van de straat en randen van eventuele parkeervakken schoon. Op plekken waar auto’s staan, kan de veegwagen helaas geen onkruid weghalen.
Samen maken wij onze gemeente leefbaar!