Gemeente Meerssen | Presentatie IVN 'Bijzondere waterlopen in de gemeente Meerssen'

Nieuwsbericht Presentatie IVN 'Bijzondere waterlopen in de gemeente Meerssen'

Gepubliceerd op: 21 april 2022 15:35

IVN
Op woensdag 18 mei houdt Fred Erkenbosch voor IVN Ulestraten een presentatie over bijzondere waterlopen in Meerssen. Waterlopen zijn oppervlaktewateren met ten minste tijdens een deel van het jaar stroming in het water: beken, rivieren, kanalen, sloten.

Voor de waterlopen door de mens werden rechtgetrokken of verlegd, in beton gelegd en afgedamd, trokken rivieren een natuurlijk patroon door het landschap. In Meerssen zijn deze waterlopen onder andere: de Maas (Grensmaas), Julianakanaal, Geul, Watervalderbeek, Hemelbeek, Minderbeek, Gelei en Kanjel. Enkele van die waterlopen hebben tijdens het hoogwater in juli 2021 voor veel wateroverlast gezorgd in onze gemeente. Waterlopen of beken die in onze gemeente zijn ontstaan worden vooral gevoed door een stelsel van korte bronbeekjes die zijn ontstaan als afwatering van het plateau van Schimmert. De Hemelbeek ontspringt in Natura 2000-gebied Bunder- en Elsloërbos dat bekend staat om zijn prachtige hellingbossen met een bijzondere flora en fauna. Al deze genoemde waterlopen eindigen uiteindelijk in de Maas.

We hopen velen van u te mogen begroeten.

Aanvang 19.30 uur: in zaal De Notenbalk (Sint Catharinastraat 12 in Ulestraten )

Wilt u IVN Ulestraten steunen, wordt dan lid via een mail aan: ivn.ulestraten@gmail.com